فسخ قرار داد800واحد صنعتي

فسخ قرار داد۸۰۰واحد صنعتی

فسخ قرار داد800واحد صنعتیفسخ قرارداد 800 واحد صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این رابطه با بیان این‌که قرارداد 800 واحد صنعتی به‌دلیل عدم پیشرفت فیزیکی در شهرک‌های صنعتی فسخ شده است، گفت: بر اساس دسته‌بندی صورت‌گرفته، برخی از این صنایع کوچک در مرحله‌ای هستند که تنها زمین را تحویل گرفته و طی سال‌های گذشته در مرحله زمین متوقف مانده‌اند که قراردادهای آن‌ها را فسخ خواهیم کرد؛ البته این فسخ قرارداد با طی مراحل قانونی صورت می‌گیرد.

سیدمحمدعلی سیدابریشمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر تصریح کرد: برخی از متقاضیان احداث واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی، زمین را دریافت کرده و در مراحل دیوارکشی و ساخت و ساز سوله هستند و البته دسته‌ای دیگر هم در مرحله نصب ماشین‌آلات وارد شده‌اند که برای این دسته که ماشین‌آلات را نصب کرده‌اند، تلاش ما این است که قرارداد آن‌ها را تمدید کرده و مشکلات آن‌ها را سریع‌تر برطرف کنیم تا به مرحله تولید برسند.

وی اظهار کرد: سریع‌ترین راهی که ایجاد اشتغال صورت گیرد، این است که واحدهای نهایی که در مرحله ساخت و ساز به بهره‌برداری می‌رسند، مورد حمایت واقع شوند تا بتوان تولید را به رونق رساند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در مورد برخی از واحدهای تولیدی که قراردادهایی را با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منعقد کرده و اقساط خود را پرداخت نکرده‌اند، برنامه ما این است که نسبت به فسخ قرارداد آن‌ها اقدام کنیم. بر همین اساس 4200 پرونده در سازمان مورد بررسی واقع شده که از این تعداد تا کنون، قرارداد 800 واحد فسخ شده است.

به گفته سیدابریشمی، در مرحله بعد، آن دسته از واحدهایی که به بخشی از تعهدات خود عمل کرده‌اند، اما در مورد بخش دیگر قرارداد و تعهدات، پیشرفتی نداشته یا خرید ماشین‌آلات و احداث سوله را آغاز نکرده‌‌اند، فسخ قرارداد صورت می‌گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *