درباره ما بیشتر بدانید

 
 

معرفی شهرک صنعتی کوثر اشتهارد

شهرک صنعتی کوثر در سال 1372  در استان البرز به آدرس کیلومتر 20 جاده ماهدشت به  اشتهارد به مساحت 50 هکتار  تاسیس و در سال 1395 طرح توسعه 165  هکتاری آن مصوب و توسط معاونت محترم صنایع کوچک وزارت صنعت ، معدن و تجارت کلنگ خورد و هم اکنون فاز اول آن در حال واگذاری میباشد . فلذا مساحت کلی این شهرک 215 هکتار گردیده است . با توجه به مزیتهای قید شده زیر این شهرک بهترین مکان جهت سرمایه گذاری میباشد.

بواسطه وجود  کارخانجات متنوعی در این شهرک اعم از صنایع چوبی و سلولزی ، صنایع شیمیائی و پلاستیک  ، صنایع غذایی و بسته بندی ، صنایع  فلزی شامل   قطعه سازی و  قالب سازی و  ماشین سازی ،  ، خوراک دام و طیور ، صنایع شوینده و بهداشتی این شهرک صنعتی  تا به امروز نیازهای فراوانی در سطح کشور  را  مرتفع ساخته است .

کارخانجات واقع در این شهرک در زمینه صنعتی بسیاری از شرکت ها و کارخانجات بزرگ را پشتیبانی  کرده و تلاش روز افزون برای پیشبرد اهداف کشور نموده  اند.

از مزایای استقرار در شهرک  صنعتی کوثر اشتهارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1 –  مناسب بودن قیمت زمین

2 –  دسترسی مناسب محلی به جاده واتوبان

3 – نزدیکی ومناسب بودن مسیر حمل ونقل با استانهای همجوار وترانزیت کالا

4  –  فاصله این شهرک  صنعتی تا نزدیک ترین فرودگاه 20 کیلومتر میباشد ( فرودگاه پیام )

5 – فاصله این شهرک  صنعتی تا نزدیک ترین ایستگاه را آهن 45 کیلومتر می باشد ( ایستگاه کرج )

6 – زیرساختهای لازم صنعتی تماما در این شهرک مهیا و آماده بهره برداری توسط صنعتگران عزیز میباشد.

7 – میزان آب مصرفی پیش بینی شده ومورد نیاز این ناحیه 15 لیتر در ثانیه بوده که این مقدار کاملا محقق شده است  و جهت تامین آب مورد نیاز  طرح توسعه  نیز طرحی توسط شرکت شهرکهای صنعتی ایران و البرز   ارائه  که هم اکنون بوسیله شرکت معظم فرانسوی که مشاور و مجری طرح مذکور میباشد در حال اجرا  بوده و آبرسانی طرح توسعه نیز بزودی محقق خواهد شد .

8- میزان برق پیش بینی شده ومورد نیاز برای این شهرک در ابتدا  5 مگا وات بوده که این مقدار نیز بطور کامل تحقق یافته است و جهت تامین برق مورد نیاز طرح توسعه نیز پست 63 کیلوولت توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز در حال اجرا که از آن محل تامین خواهد شد.

9 – شبکه گاز شهرک بطور کامل اجرا و آماده بهره برداری است و شبکه توزیع آن  نیز کاملا اجرا و کلیه کارخانجات به شبکه گاز شهری متصل میباشند .

10 – میزان خطوط تلفن پیش بینی شده برای این شهرک با توجه به دایر شدن امکانات جدید مخابرات شهرستان اشتهارد در حد نیاز و نامحدود میباشد.

11 – پوشش تلفن همراه در شهرک بسیار خوب و  دارای آنتن اختصاصی  BTSو MTN  می باشد.

12 – این شهرک  صنعتی علاوه بردارا بودن خطوط پرسرعت اینترنت دارای فیبر نوری نیز می باشد و  علاوه بر شرکت مخابرات ایران  که امکان واگذاری اینترنت ADSL در سطح شهرک را  دارد ، شرکتهای متفاوتی در بخش خصوصی  سرویسهای مختلف اینترنت وایرلس  و اینترانت را به متقاضیان عزیز  ارائه مینمایند.

13 – شبکه فاضلاب شهرک و تصفیه خانه آن بطور کامل اجرا و آماده بهره برداری میباشد.

14 – فضای سبز  شهرک به مساحت کل  بیش از سی  هکتار تعبیه ور تا کنون حدود  000/20 اصله نهال غرس گردیده و شبکه آبیاری قطره ای شهرک نیز اجرا که قرار است  متصل به پساب تصفیه خانه گردد.

امکانات

آب: دارد
برق: دارد
تلفن: دارد
گاز: دارد
دسترسی اینترنت (بدون نیاز به گرفتن پیش شماره): دارد
تصفیه خانه فاضلاب: دارد
پست فشار قوی: دارد

فاصله ها

فاصله تا فرودگاه: 30 کیلومتر
فاصله تا راه آهن: 40 کیلومتر
فاصله تا مرکزاستان: 40 کیلومتر
فاصله تا نزدیکترین شهرستان: 15 کیلومتر
فاصله تا گمرک اشتهارد: 25 کیلومتر
فاصله تا نزدیکترین بندر: 350 کیلومتر

طرح های صنعتی قابل واگذاری

واقع در استان: البرز
واقع در شهرستان: کرج
مساحت کل شهرک(هکتار): 206
مساحت فاز عملیاتی(هکتار): 206
مساحت صنعتی(هکتار): 130
تعداد قراردادهای منعقده: 200
مساحت واگذار شده(هکتار): 206
 تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده 100
 تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده(نفر) 1100
 تعداد طرح های در حال ساخت 25